Tutvustus

Tuletorn alustas oma tegevust 1999. aastal, pakkudes individuaalpedagoogilisi projekte saksa noortele Eestis. Senini oleme eesti lastele pakkunud lühiprojekte. Alates 2013. aastast soovime individuaalpedagoogilist mudelit pakkuda ka eesti lastele ja noortele.

Me osutame individuaalset noorteabi riskilastele ja -noortele, pakkudes neile turvalisi inimsuhteid ja uut kodu kasvatusprojekti ajaks. Lähtume oma töös humanistlikust maailmavaatest ning oleme poliitiliselt ja religioosselt sõltumatud. Tegeleme käitumis- ja õpiraskustega laste ja noorte juhendamise ja kasvatamisega. Peame oluliseks usaldussuhet kasvataja-kasvatatava vahel ning kindlat struktuuri ja raame. Aitame noorel inimesel tugevdada ja stabiliseerida tema enesehinnangut ning tundma õppida ja arendada oma tugevusi ja võimalusi, et seeläbi jõuda ühiselt püstitatud eesmärkideni: ühiskonna- ja kooselunormidele vastav sotsiaalne käitumine, kooli lõpetamine, kutsevalik, elukutse omandamine, iseseisvumine.

Kuulume rahvusvahelisse võrgustikku koos Stiftung Leuchtfeueri (Saksamaa), Stiftelsen Fyrlykta (Norra), Stiftelsen Fyrljuseti (Rootsi), Majakan Valo (Soome) ja Ziburio Fondasega (Leedu).